powrót

SYMBILOGIC — Technologia sterowania oświetleniem w sposób wydajny i skoncentrowany na zdrowiu użytkownika  ENERGY-EFFICIENT HUMAN-CENTRIC LIGHTING

Efektywne biologicznie oświetlenie symulują charakterystykę i zmienność naturalnego oświetlenia dla podniesienia jakości życia w miejscu pracy. Symbilogic to technologia wprowadzona przez Esylux łącząca energetyczną wydajność z biologicznym dopasowaniem za pomocą inteligentnych czujników.

symbilogic human centric lighting opis

Naturalne światło jest najlepsze dla ludzi. Interakcja między Słońcem i niebieskim niebem tak jak i zmiany jasności oraz koloru światła mają daleko idący pozytywny wpływ na ludzki balans hormonalny. Niestety, obecnie ludzie spędzają większą cześć dnia bez światła dziennego – w zamkniętych pomieszczeniach.

Oświetlenie zwiększa witalność, koncentrację i poprawia zdrowie

Biologicznie efektywne oświetlenie zwane także jako Human Centric Lighting rozwiązuje ten problem. Odtwarza światło przypominające światło dzienne i jego procesy dynamiczne w pomieszczeniu z takimi samymi pozytywnymi efektami: jak w naturalnym otoczeniu, jasne, zimne białe światło w ciągu dnia poprawia witalność i dobre samopoczucie – człowiek może również lepiej się koncentrować i popełniać mniej błędów. Z drugiej strony ciemniejsze, ciepłe, białe światło, takie jak zachodzące słońce, pomaga odprężyć się i pozwala uspokoić się. Co więcej, biologicznie skuteczne światło stabilizuje rytm dnia pracownika, co oznacza, że bedzie miał lepszy i bardziej regenerujący sen.

symbilogic human centric lighting zapotrzebowanie

Oświetlenie skupiające się na człowieku tworzy światło przypominające światło dzienne – światło, którego w większości przypadków nie ma pracownik przebywający w pomieszczeniu.

SYMBILOGIC — biologicznie skuteczny i maksymalnie efektywny energetycznie

Technologia SymbiLogic firmy ESYLUX pozwala na idealne połączenie najlepszego światła dla ludzi z zaletami inteligentnego systemu sterowania. Generuje ona biologicznie skuteczne światło o progresji, która została zoptymalizowana specjalnie do zastosowania w pomieszczeniach biurowych: rano dynamiczny wzrost jasności i proporcja niebieskiego światła powodują odświeżającą aktywację. W połowie dnia obie wartości zostają na krótko zredukowane, aby następnie silnie wzrosnąć – to przeciwdziała typowemu kryzysowi pory popołudniowej. W rezultacie SymbiLogic pomaga ludziom opanować trudne momenty, pozostaja skupieni i dalej osiągają dobre wyniki. Pod wieczór SymbiLogic pozwala, aby światło automatycznie ściemniało i stawało się białe i stopniowo dostroiło ludzkie ciało do nadchodzącej nocy. Dzięki innowacyjnemu systemowi sterowania, SymbiLogic zapewnia bardziej odświeżający sen i wspomaga niezbędną regenerację. Idealny dla witalności i długotrwałego zdrowia.

symbilogic human centric zasada działania

SymbiLogic firmy ESYLUX jest nie tylko bardzo skuteczny, ale także wyjątkowo energooszczędny. Kluczowymi elementami są: wykorzystanie czujników obecności i inteligentne zarządzanie światłem – jak w PRANA + Office Floor Light i systemach oświetleniowych zestawów CELINE i NOVA Quadro. Oświetlenie jest włączane lub wyłączane w zależności od obecności człowieka i światła dziennego, osiągając najwyższy poziom innowacyjności w biodynamicznym poziomie jasności dzięki wykorzystaniu światła dziennego. Adaptacyjna kontrola światła stałego w SymbiLogic łączy klasyczne sterowanie oświetleniem i najnowocześniejszą formę oświetlenia wewnętrznego, co automatycznie pomaga zaoszczędzić dużo energii.

Biologicznie skuteczne światło rozwiązań SymbiLogic w sposób zrównoważony poprawia jakość życia. To przynosi korzyści każdemu pracownikowi – i całej firmie, ponieważ motywacja i poziom zadowolenia z miejsca pracy i wzrostu w miejscu pracy znacząco wzrasta. Jednocześnie oświetlenie zorientowane na człowieka może zapobiegać nieobecnościom związanym z chorobą i pomagać w zmniejszeniu ryzyka wypadków.

Wycieczka do Rzymu za naciśnięciem przycisku

Inna szczególna cecha technologii SymbiLogic ma tło geofizyczne: naturalne światło słoneczne zmienia się dynamicznie w ciągu dnia, zmieniając kolor i jasność na różne sposoby w różnych miejscach na całym świecie – różne szerokości geograficzne oferują różne rodzaje światła. Dzięki programom świetlnym SymbiLogic może symulować te specjalne warunki oświetleniowe ponieważ opiera się na kilku globalnych metropoliach na różnych szerokościach geograficznych. Ty decydujesz, dokąd zabierze Cię w podróż: 5th Avenue, archipelag sztokholmski, a może słoneczna Italia i cappuccino?

symbilogic human centric wydajnośc

To bardzo proste dzięki aplikacji ESYLUX Light Control. Cykl oświetlenia SymbiLogic można dosłownie ustawić naciskając przycisk na warunki oświetlenia w innej części świata.

powrót